Dá se zhubnout 20kg za měsíc a půl?

Nevím. Ale co vím je, že to zkusím. Proč? Protože 6. srpna bude v Jihlavě Deadliftwars Vysočina 2016 a váhové kategorie jsou do 90kg a nad 90kg. A jelikož mám rád nereálné cíle, protože ty reálné jsou nuda, řekl jsem si, že se zkusím dostat do té spodní…

Až zítra ráno stoupnu na váhu, očekávám něco mezi 105-108 kily. Hodně z toho bude dělat voda, hodně bude samozřejmě tuk. Navíc počítám s tím, že nesundám za tak krátkou dobu 20 kilo tuku, ale že minimálně ke konci budu muset trochu experimentovat s vodou. O co mi jde, aby se udržela síla, i když s drobným zhoršením počítám. Současnou maximálku na mrtvý tah mám 250kg, cokoliv nad 200 s váhou pod 90 tak bude v pohodě.

Dietní režim půjdu opět cyklickou ketogenní dietu, kterou jsem si vyzkoušel cca před měsícem a díky tomu mám zhruba představu, co udělat jinak a co upravit. Důvod, proč jsem si vybral ji je ten, že mě jednak s vyrovnaným inzulínem nehoní mlsná a taky, že posledně jsem neměl problém si udržet sílu a naopak si pár kilo na osobáku přidal.

Jídlo
Počínaje zítřkem mě tedy čeká opět nálož tuků a bílkovin s naprostým minimem cukrů. Denní limit budu mít 2700 kcal a poměr bílkoviny:tuky bych rád držel 1:3 (i když posledně jsem byl spíš někde u 1:2,5), takže opět pojedu na celých vejcích, mletém mase, vepřové krkovici, slanině, olivách, majonéze a tučných sýrech. Carb up budu mít pouze jednou týdně, nejspíš v sobotu a navíc čistěji než posledně, jen s jedním cheat mealem. Prostě mám metabolizmus, který nemá problém nabírat hmotu, tak s tím musím počítat, i když „prasit“ se celý víkend může být fajn. Samozřejmostí je naprosté vypuštění alkoholu a pravidelné kontroly ketózy pomocí Keto Phanu.

Trénink
V pondělí budu mít trénink zaměřený na těžké mrtvé tahy, logicky, kvůli soutěži. Budu se maximálně snažit udržet si sílu, takže váhy pod 200kg budou mít svoje místo tak maximálně v prvních rozehřívacích sériích. Úterý buďto těžké dřepy, případně nějaké strongman disciplíny. Ve středu už bude pomalu docházet síla, takže ráno kruháč a odpoledne podle času a nálady nějaké doplňkové cviky. Čtvrtek počítám jen s odpoledním kardiem (s největší pravděpodobností běh) a v pátek ráno opět kruháč. Sobota a neděle bude volná.

Co si od toho slibuju? Že zase zkusím něco nového a podívám se opět na závody. Co když se mi nepovede vejít se do 90kg? No tak půjdu do vyšší váhovky, důležité bude, kolik na závodě potáhnu, ne kolikátý skončím. I tak bude fajn na léto něco málo zhubnout.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. 3.2.2017

    […] to něco málo přes půl roku, co jsem tu psal o tom, jestli se dá zhubnout 20kg za měsíc a půl… Bystřejší čtenář jistě zaznamenal, že na v článku položenou otázku se nedostalo […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *